BAU | SAP FIORI DESTEK

Öğretim Üyesi Kılavuzu

st.bau.edu tr adresi ile personel tabını seçerek OIS kullanıcı adı ve OIS şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Görsel için tıklayın!
Giriş sayfasında (st.bau.edu.tr) yer alan “Şifremi Unuttum” butonu ile açılan pop-up ekranında kullanıcı grubu personel seçilmelidir. Kullanıcı adınızı ve TC kimlik numaranızı girdikten sonra “Parola Gönder” butonu ile sisteme kayıtlı cep telefonunuza ve mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.
Görsel için tıklayın!
Sistemde kayıtlı telefon numarası ve/veya TC kimlik numarası yoksa veya hatalı ise; güncelleme işlemi için akademik personel Akademik Planlama Müdürlüğü ile idari personel ise Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Geliştirme Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.
İşlemlerinizi Chrome tarayıcısından sorunsuz ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Teknik bir sorun yaşanması durumunda sap.support@bau.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz. (Geçici süre için kullanılabilir!)
Böyle bir durum yaşanması halinde mevcut sayfayı kapatıp tarayıcınızın geçmişini silmeniz gerekmektedir. Aşağıda yapmanız gereken işlem sırasını bulabilirsiniz:
1. Eğer giriş yaparken aşağıdaki sayfaya yönlendirme yaparsa; öncelikle mevcut sayfayı kapatmanız gerekmektedir.
Görsel için tıklayın!
2. Chrome tarayıcınızda yeni boş bir sayfa açmanız gerekmektedir.
3. CTRL+H basarak geçmiş sayfasını açmanız gerekmektedir.
4. Açılan sayfanın solunda yer alan “Tarama verilerini temizle” seçilerek açılan pop-up ekranında aşağıdaki alanlar seçildikten sonra “Verileri Temizle” butonuna basmanız gerekmektedir.
Görsel için tıklayın!
5. Tüm işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
“Danışmanı Olduğum Öğrenciler” uygulaması içerisinde yer alan öğrencilerinizden ilgili öğrenciyi seçtiğinizde “Transkript” alanı içerisinde öğrencinin karne ve transkriptini, “Ders Programı” alanından ise ders programını görüntüleyebilirsiniz.
Görsel için tıklayın!
Final Programım” uygulaması içerisinde yer alan derslerinizden ilgili dersi seçtiğinizde gelen ekranda sınav tutanağını görüntüleyebilirsiniz.
Görsel için tıklayın!
“BAU Ders Programı” uygulaması ile görüntüleyebilirsiniz.
Personel hesabınız ile sisteme giriş yaptıktan sonra üzerinizde öğrenci kimliği bulunuyorsa uygulamalarınız arasında öğrenci uygulamalarınıza da erişim sağlayabilirsiniz. Öğrenci tabından giriş yapmanız gerekmemektedir.